CitriStim


Domovská stránka produktu

          Zdroj mannan oligosacharidů CitriStim je doplněk stravy z vlastních kvasinek (Pichia guilliermondii) pro všechny životní fáze a plemena hospodářských zvířat, koní, drůbeže a ryb. Mannan oligosacharidy potlačují populace patogenních mikroorganismů (zahrnující E. coli, Salmonella, Proteus, Klebsiella a Clostridium) v zažívacím traktu. CitriStim má jedinečné vlastnosti a je prospěsným doplňkem krmiva s dokázanými vysokými účinky. CitriStim je patentovaným výrobkem vyráběný výhradně firmou ADM a je jedním z nejefektivnějších produktů ve své kategorii.
Firma ADM nabízí jako zdroj mannanů a β-glukanů celobuněčné kvasinky získané při výrobě kyseliny citronové. Stálá kvalita z jednoho zdroje, vědecky prověřený pozitivní vliv na užitkovost a imunitu.

Bližší informace o zdrojích mannan oligosacharidů (MOS) a nutriční profil přípravku CitriStim

 • Zdroj MOS Info
 • Nutriční profil CitriStimu Info

Mechanismus působení

INFEKCE: Třicet let výzkumu mannanů buněčné stěny kvasinek potvrdilo, že mnohé druhy bakterií vybavených fimbriemi (vlasovité útvary na povrchu bakterií) rychle adherují na povrch kvasinkových mannanů, a tímto narušují proces infekce. Důsledkem tohoto účinku je méně patogenů schopno kolonizace střevního epitelu a výsledkem je slabší infekce (Mechanismus působení). K patogenním bakteriím, které, jak se ukázalo, mají schopnost vázat se na kvasinkové mannany, patří E. coli, Salmonella, Proteus a Klebsiella.

STŘEVNÍ IMUNITA: Mannany buněčné stěny kvasinek podporují střevní imunitu. CitriStim má stabilně vysoký obsah kvasinkových mannanů a β-glukanů. Výzkumy ukazují, že imunitní buňky střevní sliznice (Peyerovy plaky) jsou vysoce citlivé vůči mannanům a β-glukanům. Jejich působením dojde ke zvýšení intenzity přenosu chemických signálů v imunitním systému a chemotaxi makrofágů a dalších imunitních buněk do střeva, kde bojují proti domnělé infekci (Mechanismus působení)..

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

   Prasata: 0,5-2 kg/tunu krmné směsi
   Drůbež: 0,5-2 kg/tunu krmné směsi
   Skot: 1-4 kg/tunu mléčné náhražky;
             0,5-1 kg/tunu krmné směsi
   Ryby: 1-2 kg/tunu krmné směsi
   Králíci: 1-2kg/tunu krmné směsi
   Společenská Zvířata: 1-2 kg/tunu krmné směsi

Co CitriStim odlišuje od ostatních výrobků MOS

 • Stabilní kvalita - Vyráběný výhradně firmou ADM v podmínkách potravinářské výroby, čímž vzniká produkt s mimořádně vysokou, konzitentní kvalitou s minimální variabilitou obsahu MOS.
 • Jedno místo výroby - Zaručuje konzistentní kvalitu.
 • Kvalita výroby - CitriStim je patentovyný krmný doplněk vyráběný výhradně firmou ADM.
 • Doložená účinnost - Účinnost CitriStimu je testována a prokázána ve vědeckých studiích interními a externími výzkumnými pracovišti.
 • Prokázaná účinnost - Výzkumné práce dokázaly vliv CitriStimu na potlačení populce E. coli. Látky obsažené v CitriStimu prokázaly stejný účinek také na ostatní patogenní mikroorganismy jako Salmonella, Klebsiella, a Clostridium. To může mít pozitivní vliv na prostředí ustájených telat.

Konkrétní informace pro jednotlivé kategorie zvířat ke stažení:

Pro konkrétní doporučení kontaktujte nás nebo zástupce ADM Aliance Nutrition.